Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.01.2021

Проекти розвитку на Чернігівщині: економічне зростання та залучення туристів

Прискорення запуску секторальних проектів регіонального розвитку та обговорення нових проектів у рамках «Великого будівництва 2021» були у центрі уваги під час робочої поїздки заступника Міністра розвитку громад і територій України Івана Лукері до Чернігівської області. Зокрема, цього року в регіоні буде створена низка об’єктів, які сприятимуть економічному розвитку регіону та залученню туристів.

Цього року Чернігівщина достойно представила свій потенціал у конкурсі проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися коштом державного бюджету, отриманими від Європейського Союзу. З 30 заявок 6 схвалені конкурсною комісією. На реалізацію цих шести проектів-переможців область отримає понад 10% (близько 50 млн грн) від всього передбаченого обсягу фінансування в рамках зазначеного конкурсу.

«Потужні проекти регіонального розвитку на Чернігівщині – результат співпраці місцевої Агенції регіонального розвитку та Чернігівської ОДА. Створення таких Агенцій у кожній області – стратегічна ціль Мінрегіону», – зазначив Іван Лукеря.

В ході робочого візиту заступник Міністра також ознайомився з проектами, які Чернігівська ОДА пропонує реалізовувати коштом ДФРР у 2021 році та включити їх до переліку «Великого будівництва».

Головними пріоритетами «Великого будівництва 2021» є проекти економічного розвитку регіонів, туристичні магніти та об’єкти надання публічних послуг. Заступник Міністра відвідав низку об’єктів на Чернігівщині, що відповідають цим вимогам.

Зокрема, в цьому році в рамках «Великого будівництва» буде відреставрований важливий туристичний об’єкт міста – «Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм».

До того ж на базі «Чернігівського обласного молодіжного центру» створюється сучасний хаб – мультифункціональний виставковий центр, коворкинг, навчальний та діловий простір.

Окрім того, Іван Лукеря зустрівся з представниками Новгород-Сіверської міської ради. Цього року Мінрегіон надасть підтримку в рамках секторальної бюджетної програми проекту створення туристичної інфраструктури в районі Преображенського Новгород-Сіверського чоловічого монастиря. Це один з найстаріших монастирів-фортець в Україні, який розташований на мальовничому березі Десни.

«Вперше держава підтримає створення туристичного об’єкту у такому віддаленому куточку України. Це не тільки відкриє для людей нову історичну пам’ятку, а й внесе свіжу хвилю у життя місцевих мешканців, дасть поштовх для розвитку малого та середнього підприємництва», – наголошує Іван Лукеря.

Джерело: Урядовий портал.