Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.01.2021

Проекти розвитку на Чернігівщині: економічне зростання та залучення туристів

Прискорення запуску секторальних проектів регіонального розвитку та обговорення нових проектів у рамках «Великого будівництва 2021» були у центрі уваги під час робочої поїздки заступника Міністра розвитку громад і територій України Івана Лукері до Чернігівської області. Зокрема, цього року в регіоні буде створена низка об’єктів, які сприятимуть економічному розвитку регіону та залученню туристів.

Цього року Чернігівщина достойно представила свій потенціал у конкурсі проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися коштом державного бюджету, отриманими від Європейського Союзу. З 30 заявок 6 схвалені конкурсною комісією. На реалізацію цих шести проектів-переможців область отримає понад 10% (близько 50 млн грн) від всього передбаченого обсягу фінансування в рамках зазначеного конкурсу.

«Потужні проекти регіонального розвитку на Чернігівщині – результат співпраці місцевої Агенції регіонального розвитку та Чернігівської ОДА. Створення таких Агенцій у кожній області – стратегічна ціль Мінрегіону», – зазначив Іван Лукеря.

В ході робочого візиту заступник Міністра також ознайомився з проектами, які Чернігівська ОДА пропонує реалізовувати коштом ДФРР у 2021 році та включити їх до переліку «Великого будівництва».

Головними пріоритетами «Великого будівництва 2021» є проекти економічного розвитку регіонів, туристичні магніти та об’єкти надання публічних послуг. Заступник Міністра відвідав низку об’єктів на Чернігівщині, що відповідають цим вимогам.

Зокрема, в цьому році в рамках «Великого будівництва» буде відреставрований важливий туристичний об’єкт міста – «Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм».

До того ж на базі «Чернігівського обласного молодіжного центру» створюється сучасний хаб – мультифункціональний виставковий центр, коворкинг, навчальний та діловий простір.

Окрім того, Іван Лукеря зустрівся з представниками Новгород-Сіверської міської ради. Цього року Мінрегіон надасть підтримку в рамках секторальної бюджетної програми проекту створення туристичної інфраструктури в районі Преображенського Новгород-Сіверського чоловічого монастиря. Це один з найстаріших монастирів-фортець в Україні, який розташований на мальовничому березі Десни.

«Вперше держава підтримає створення туристичного об’єкту у такому віддаленому куточку України. Це не тільки відкриє для людей нову історичну пам’ятку, а й внесе свіжу хвилю у життя місцевих мешканців, дасть поштовх для розвитку малого та середнього підприємництва», – наголошує Іван Лукеря.

Джерело: Урядовий портал.