Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 18.05.2023

Проєкт з розвитку марикультури – прецедент для України, – Віталій Головня

За ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства і Державного агентства меліорації та рибного господарства відбувся круглий стіл «Розвиток національної марикультури», в якому взяв участь заступник Міністра агрополітики Віталій Головня.

Учасники заходу обговорили перспективні акваторії, а також сучасні напрями та технології марикультури, аукціони на оренду акваторій внутрішніх морських вод  шляхом електронних торгів. Також було презентовано експериментальний проєкт з розвитку морської аквакультури.

За словами Віталія Головні, експеримент триватиме два роки, тому потрібно зрозуміти, які в України можливості у сфері марикультури.

«Експериментальний проєкт з розвитку марикультури – прецедент для України. Вперше представники бізнесу зможуть орендувати частину акваторії моря для розвитку марикультури. Сьогодні ми презентуємо акваторії, в яких можна буде вирощувати молюсків та ракоподібних. Нам також важливо зрозуміти перспективи України в світовій торгівлі в галузі марикультури», – зазначив заступник Міністра.

Як зауважили учасники круглого столу, Україна – морська держава, і марикультура –  перспективний напрямок розвитку нашої економіки. Але в законодавстві не було визначено чіткого алгоритму надання бізнесу в користування частин акваторії моря. Тому Мінагрополітики та Держрибагенство ініціювали такі законодавчі зміни, і була прийнята відповідна постанова Уряду.

Участь у заході взяли представники Держрибагентства, Інституту морської біології НАН України, науковці, громадськість.

Довідково: Марикультура – промислове розведення та вирощування морських водних живих ресурсів (риб, безхребетних, водоростей) у спеціальних господарствах у морських акваторіях.

Україна має значний потенціал для розвитку національної марикультури. У результаті розвитку галузі на внутрішній ринок постачатимуться  цінні харчові  і доступні для громадян морепродукти, також це підвищить зайнятість населення, забезпечить розвиток малого і середнього бізнесу та економічний розвиток. Крім того, широкомасштабне впровадження такої діяльності дозволить підвищити загальну продуктивність екосистем та розширити біологічне розмаїття.

minagro.gov.ua