Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.08.2022

Придбання комбайнів в Україні знизилося у 2,4 рази

За 7 місяців 2022 року купівля нових зернозбиральних комбайнів аграріями зменшилася у 2,4 рази, порівняно з аналогічним періодом минулого року, і цей показник є найменшим з 2015 року.

Про це повідомляють аналітики УКАБ.

У першій половині року аграрії придбали 267 одиниць зернозбиральних комбайнів різних потужностей і брендів. Лідерами стали Дніпропетровська (36 одиниць) та Запорізька (25 одиниць) області.

«Аналізуючи помісячну купівлю й показники на початку поточного року, варто відзначити доволі непогані передумови для зростання на ринку, або ж як мінімум втриманню показника минулого року, але військові дії внесли свої корективи, і у багатьох аграріїв виникли проблеми з фінансуванням, доступністю коштів, було знищено чи вкрадено техніку, або поля з врожаєм знаходяться на окупованих територіях чи спалені», – зазначає координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров.

Місячні показники продажів у пікові періоди теж продемонстрували суттєвий спад у 2-3,5 рази.

«Загалом подібна ситуація на ринку спостерігається і серед інших видів техніки, – просідання більш, ніж удвічі маємо у закупівлі тракторів. Відчутно, що у аграріїв починає все більше поглиблюватися проблема з фінансами: дорога логістика, ресурси та ряд інших факторів суттєво впливають на ціну продукції, що часом нижче собівартості і, відповідно, аграрії вже працюють у збиток. Тому в сьогоднішніх умовах обмеженого фінансування, відновлення податкових перевірок і штрафів не сприяють вкладанню коштів в оновлення парку техніку», – відзначає Олег Нестеров.

 

agrotimes.ua