Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 12.07.2022

Рада ЄС схвалила додатковий €1 мільярд макрофінансової допомоги для України

Рада ЄС оголосила сьогодні про рішення виділити для України додатково один мільярд євро надзвичайної макрофінансової допомоги, яка буде спрямована на першочергові потреби країни та на відновлення дієздатності критично важливої інфраструктури.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Європейської Ради.

«Рада ЄС сьогодні надала 1 мільярд євро додаткової макрофінансової допомоги (МФД) для України у терміновому порядку. Разом із надзвичайною МФД в обсязі 1,2 мільярда євро, що була виплачена на початку року, загальний обсяг макрофінансової підтримки України з початку війни зараз сягнув 2,2 мільярда євро, і, як очікується, буде надалі збільшений протягом наступних місяців», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ця фінансова допомога доповнює інші види підтримки з боку ЄС на адресу України у гуманітарній, митній та оборонній сферах.

Головним призначенням поточної допомоги є забезпечення здатності держави виконувати свої соціальні функції. Ця допомога надається у формі довгострокового кредиту на привабливих умовах. Вона буде доступною протягом року, та буде перерахована єдиним фінансовим пакетом, який може, між тим, бути реалізований шляхом одного або більшої кількості траншів.

Ця нова макрофінансова допомога є частиною надзвичайних міжнародних зусиль донорів та міжнародних фінансових інституцій для підтримки України у критичній ситуації.

Виплата МФД буде здійснена відразу після погодження Меморандуму про порозуміння із владними структурами України. Цей документ передбачатиме умови прозорості використання та наданих фондів та систему звітності про таке використання.

З огляду на надзвичайно складні умови, що склалися в Україні, бюджет ЄС покриватиме фінансовий інтерес, що пов’язаний із МФД у формі кредиту, щоб знизити навантаження на фіскальну систему України.

Як повідомлялося, в рамках Угоди про асоціацію ЄС-Україна, яка набула чинності з 1 вересня 2017 року, ЄС послідовно надає підтримку Україні у проєктах з розвитку та у провадженні ключових реформ, включаючи адміністративну та судову реформи, боротьбу з корупцією тощо. В період з 2014 по 2021 роки ЄС надав Україні макрофінансову допомогу в формі довгострокових кредитів на суму в 5 мільярдів євро.

 

www.ukrinform.ua