Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 03.09.2020

Реформу Держмитслужби підтримують міжнародні партнери зі США та ЄС

Реформування Держмитслужби України реалізується за підтримки партнерів зі США та Європи. Про це розповів заступник Міністра фінансів Юрій Драганчук в інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна». Зміни формату роботи митниці проходять у двох напрямках: перехід до формату єдиної юридичної особи та оцінка кваліфікації та доброчесності посадових осіб.

«У вересні Міністерство фінансів разом з Держмитслужбою за підтримки міжнародних партнерів, проектів технічної допомоги, які фінансуються США та ЄС, розпочинає експериментальний проект щодо оцінки кваліфікації та доброчесності посадових осіб митних органів, під який підпаде весь особовий склад митних органів, включно з керівним складом», – пояснив Юрій Драганчук. За його словами, проходження оцінки стане обов’язковою умовою роботи у Держмитслужбі. Технічну допомогу для проведення такої атестації нададуть американські експерти, які вже проводили подібні співбесіди в інших державних органах України.

«Якщо ми говоримо про реальну імплементацію будь-якого із напрямків реформ, то тут дуже важлива зацікавленість та вмотивованість посадових осіб митних органів на реалізацію всього того, що роками напрацьовувалося Мінфіном спільно з європейськими партнерами, та прийнято Верховною Радою України», – впевнений Юрій Драганчук.

Раніше Міністерство фінансів не мало окремого структурного підрозділу, який міг би проаналізувати кар’єрний шлях чи рівень доброчесності митників. Через це кадрові призначення до Держмитслужби значно затримувались. «В процесі погодження призначень протягом останнього року Міністерство фінансів користувалося наявним інструментарієм, що забирало певний час. З урахуванням отриманої критики, ми вирішили дослухатися до неї та спробувати змінити підхід щодо таких погоджень», – пояснив Юрій Драганчук.

Джерело: Урядовий портал.