Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 01.06.2021

Сезонний дефіцит необробленої деревини викликав зростання цін на аукціоні УЕБ до 350%

Минулого тижня, 24-25 травня, Українська енергетична біржа провела квартальний аукціон з продажу необробленої деревини заготівлі III кварталу 2021 року лісовими господарствами Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства. На продаж були виставлені лісоматеріали як хвойних, так і листяних порід різної довжини та діаметра. Загалом понад 2,5 тисячі лотів.

За підсумками аукціону реалізовано понад 159 тис. куб м. деревини на загальну суму 250 млн грн, що становить 99% від запропонованого обсягу. Зростання цін в результаті конкурентної боротьби склало 300-350%, а рекордне збільшення ціни учасниками – 340 кроків.

Найбільший обсяг продажу склала сосна звичайна, де спостерігалася найбільша конкуренція за лоти, також реалізовувались дуб, ясен, клен, граб, в’яз, береза. Загалом в аукціоні за перемогу змагались більше ніж 180 компаній-учасників.

“На квартальному аукціоні УЕБ реалізовано майже весь виставлений обсяг. Суттєве зростання ціни пояснюється дефіцитом деревини на ринку у зв’язку з сезонними обмеженнями на вирубку лісів. Результати також свідчать про зростання інтересу учасників ринку до електронних аукціонів з продажу деревини, що заготовляється лісгоспами”, прокоментував результати аукціону генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.

Українська енергетична біржа запрошує учасників на наступні аукціони з продажу необробленої деревини, які проводяться на УЕБ щотижня.

 

1www.ueex.com.ua