Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.01.2021

Триває обговорення змін до регуляторних актів у сфері будівництва

Міністерство розвитку громад та територій продовжує покрокове перезавантаження реформи містобудування, що передбачає ліквідацію ДАБІ та створення в Україні прозорих умов для функціонування сфери містобудування.

Наразі на сайті Мінрегіону триває обговорення та аналіз регуляторного впливу проекту постанови, якою будуть внесені зміни до регуляторних актів у сфері будівництва. Цією постановою будуть введені основні антикорупційні запобіжники на ринку містобудування. Мінрегіон приділяє особливу увагу врахуванню громадської та експертної думки при її створенні.

Йдеться про проект постанови «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення діяльності органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду». Цей документ змінить деякі регуляторні акти у сфері будівництва щодо ліцензування, дозвільних документів, прийняття об’єктів в експлуатацію, визначення порядку ведення контролю та нагляду.

«Мінрегіон вже отримав більше десятка пропозицій від фахівців, органів місцевого самоврядування, бізнесу. На цьому тижні Міністерство ще приймає пропозиції», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Серед найбільш обговорюваних питань – чек-лист здійснення планової та позапланової перевірки суб’єкта містобудування, що має право вимагатися під час здійснення перевірки. У даному питанні необхідно з одного боку захистити ринок від надмірного державного контролю, а з іншого – запобігти можливим зловживанням недобросовісних забудовників.

Ще одне питання – відновлення ліцензування для господарської діяльності з будівництва об’єктів. Адже саме наявність ліцензії є підтвердженням здатності забудовника виконувати будівельні роботи.

Нагадаємо, у грудні 2020 року вже набрали чинності дві постанови, необхідні для завершення реформи містобудування, які були ініційовані Мінрегіоном.

Постанова КМУ № 1339

від 16 грудня 2020 р. відновила дію постанови №553 «Про порядок Здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Відтепер у органів місцевого самоврядування знову є повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль.

Постанова КМУ № 1340

від 23 грудня 2020 р. «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду» передбачає ліквідацію Державної інспекції містобудування і Державної сервісної служби містобудування. При цьому створюється Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ), як центральний орган виконавчої влади, що здійснюватиме архітектурно-будівельний контроль і нагляд у сфері містобудування без дозвільно-реєстраційних функцій.

Джерело: Урядовий портал.