Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 30.03.2021

Ціни на молоко-сировину стабільні

Цінова ситуація на ринку сирого молока залишається стабільною. Переукладання протоколів на початок квітня в цілому не призвело до змін середніх цін за молоко з ферми.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

Виробники середніх та великих обсягів товарної сировини отримали нові протоколи з цінами на рівні попередніх домовленостей. Зниження цін було точковими явищами більше для виробників малих обсягів молока, особливо в локаціях без належної конкуренції за сировину.

Відтак середні ціни на товарні партії молока-сировини (без ПДВ) залишаються без змін: екстраґатунок – 10,21 грн/кг, вищий – 9,81 грн/кг, перший – 9,26 грн/кг. Середньозважена ціна трьох ґатунків – 9,76 грн/кг.

У регіональному розрізі ціни на середні та великі партії молока екстраґатунку коливаються у такому діапазоні: північ та центр – 9,8-10,5 грн/кг; південь ― 9,80-10,5 грн/кг; схід – 9,75-10,5 грн/кг; захід – 9,7-10,45 грн/кг.

Ціни, які перевищують верхні значення, є виключенням в особливих ринкових умовах і не відображають загальноринкову ситуацію, додали в АВМ.

Аналітикам складно зробити прогноз по цінах на молоко-сировину навіть до кінця квітня. Для переробних підприємств за дефіциту сировини важливе завдання – не порушити налагоджені ланцюги поставок напередодні сезону збільшення виробництва молока, який цього року затягується через порівняно холодний березень. Тому з переходом на знижену ставку ПДВ переробні підприємства не поспішають розхитувати ринок, резюмували в АВМ.