ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 23.08.2023

Ціни на новий врожай соняшника сформувались в діапазоні 14 500-15 000 грн/т

В південних регіонах України розпочалися перші обкоси соняшника. Погода сприяє збору врожаю цієї олійної культури, оскільки за прогнозами значних опадів у найближчі тижні не передбачається.

Ринок поступово переходить на торгівлю новим врожаєм, на який є як попит, так і гідні ціни. Про це розповіли аналітики кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

«Новим врожаєм соняшника вже торгують на базисах FOB та CIF, нещодавно Італія закупила партію української олійної в тисячу тонн за ціною $465/т. Переробники вже озвучують ціни на рівні $370/т без ПДВ, можна очікувати, що закупівельні ціни у серпні-вересні будуть триматися в діапазоні 14 500-15 000 грн/т. Синоптики прогнозують високі температури повітря і відсутність опадів, ніщо не буде заважати збиральній кампанії, отже пропозиція соняшника буде зростати», — зазначили аналітики.

Відповідно, якщо  значних опадів не буде, то в середині вересня можна очікувати традиційне зниження цін на 1000-1500 грн/т, цінники опустяться  до 12 000-13 000 тис. грн/т під тиском збору врожаю. Але в листопаді-грудні діапазон зросте до 17 000-18 000 тис. грн/т.

«Сезонна модель в цілому показує тренд до зростання цін», — додали в аналітичному департаменті кооперативу «ПУСК».

За словами аналітиків, глобальне зростання цін на рослинні олії також підтримає рівень закупівельних цін на український соняшник.

 

kurkul.com