ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 31.07.2023

Цього року планують працювати 29 цукрових заводів, – експерт

В останні кілька років в Україні стабільно працювали 33 цукрових заводи. У 2022-му через активні бойові дії багато підприємств не мали змоги виробляти цукор.

Про це в статті для журналу The Ukrainian Farmer повідомив директор НПЦ «Цукробурякового виробництва», член Комітету АПК при Торгово-промисловій палаті України Олександр Коротинський.

За його словами, цього року планують працювати 29 заводів. Два підприємства — на Харківщині, одне — на Чернігівщині і одне — на самому півдні Полтавської області не працюватимуть.

«Сказати, скільки цього року коштуватиме переробка буряка, досить важко. Усі підприємства різні: хтось переробляє близько 2 тис. тонн на добу, а є такі, що переробляють 8 тис. тонн на добу. Варто зазначити, що багато заводів провели диверсифікацію джерел енергії: хтось працює на вугіллі, на газу, змішаній системі або переходить на альтернативні джерела енергії такі, як біогаз. Відповідно, витрати на виробництво цукру в кожного підприємства — різні», – зауважив Олександр Коротинський.

Він підкреслив, що у будь-якому разі цукровий буряк потрібно переробити, але, залежно від цукристості, підприємства отримають різну рентабельність виробництва. Тому ефективною вважається переробка цукрових буряків із цукристістю понад 17%.

 

agrotimes.ua