Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 11.03.2020

У аграрному комітеті озвучили 6 завдань для майбутнього Мінагрополітики

Основні 6 завдань, якими буде займатися Мінагрополітики після його відділення від Мінекономрозвитку озвучив голова парламентського комітету з питань аграрної та земельнох політики Микола Сольський, пише AgroPolit.com.

Він назвав такі 6 завдань для майбутнього аграрного відомства, які зараз закладаються в нову структуру:

«Перше – аналітикою і статистикою того, що відбувається на аграрному ринку. Виходячи з цього міністерство вдало чи невдало формувало програми дотацій, що стимулювати, а що не стимулювати. Друге — зовнішніми ринками – тому що 90% того, що вирощують аграрії ми продаємо на експорт і це важливо. Але, насправді, ця робота була досить мінімальною, порівняно з тим, чим насправді займалося міністерство, тому що було багато держпідприємств, які входили до сфери управління МінАПК. І МінАПК займалось призначенням цих директорів, контролем, офіційними, неофіційними справами. Третє — оскільки багато підприємств за підтримки МінАПК зараз готуються до приватизації, я особисто нічого не бачу там такого, що не можна відправити на приватизацію. Четверте – нам цього року треба поміняти підхід, пов’язаний зі стимулюванням дотацій, не річними їх робити, а на 3-5 років програми. Таке розуміння було у мінекономрозвитку, і я думаю, у нового міністра чи економіки чи АПК таке розуміння також буде. Щоб воно було дійсно ефективним. П’яте  – це важлива робота, яку міністерство разом з Держпродспоживслужбою повинно проводити разом з зовнішніми ринками. Шосте – земельна  реформа. Є багато моментів, які йдуть, не дивлячись на зміни в Кабміні – Держгеокадастр активно проводить свою інвентаризацію, є багато законів, які треба доприймати, окрім земельного, який в найближчий час буде прийнято, що пов’язано з передачею повноважень на місцях. Сьогодні ми рекомендували включити в порядок денний законопроект, пов’язаний з приватизацією земель, які у постійному користуванні. Роботи буде багато», – сказав Сольський.

Сольський додав, що до кінця березня можна очікувати розгляду у другому читанні законопроекту № 2178-10, який має відкрити ринок землі в Україні.

“Щодо 2178-10 лишилось 700 з чимось правок, і комітетських в тому числі, їх вкінці ставлять на голосування, таких менше 10-ти. Якщо ви дивились динаміку до того, то чисто математично до 28-29 березня може відбутись голосування по фінальній версії законопроекту. А які будуть інші фактори, які будуть впливати на це, спрогнозувати важко”, – розповів керівник профільного комітету.

На запитання журналістів, хто буде новим аграрним міністром, Сольський відповів так:

«Це питання вертикалі, є люди відповідні, хай вони вирішують. Щодо кандидатур – я достовірної інформації не можу дати. Є чутки, але хто конкретно буде очолювати міністерство – я не знаю».