Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 19.12.2019

У Чорнобильській зоні побудували сонячну електростанцію

У Чорнобильській зоні відчуження збудували ще одну наземну сонячну електростанцію. Вона побудована на кіотські кошти, які Уряд Іспанії оплатив Україні за квоти на викиди парникових газів. Про це повідомляє видання elektrovesti.net.

Як зазначається, навесні цього року українсько-іспанська делегація відвідала майданчик майбутньої станції. Зараз її вже вводять в експлуатацію. Попереду будівництво ще двох.

Ідея перетворення зони відчуження на територію розвитку, змін і інновацій зацікавила майже сотню іноземних інвесторів. Зокрема, уряд Франції виділив € 250 тис. на проведення першого техніко-економічного обґрунтування щодо вивчення можливостей розвитку відновлюваної енергетики в зоні відчуження.

У тому ж 2018 році розробник техніко-економічного обґрунтування, компанія Tractebel France, визначила для сонячної генерації території, вільні від лісу, в найбільш забрудненій (десятикілометровій) зоні відчуження ЧАЕС.

Наголошується, що будівництво станцій відновлюваної енергетики можливе лише на 15% забруднених спеціальних територій промислового призначення. На решті 85% будь-яке будівництво заборонено, оскільки це території заповідника.

Сонячні парки на території зони відчуження також важливі з точки зору створення нових робочих місць для енергетиків.