ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 04.09.2020

Україна долучається до європейського ринку будівельних матеріалів

Верховна Рада України прийняла у другому читанні проект Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту ЄС № 305/2011.

Для держав-членів ЄС Регламент № 305 встановлює єдині умови для розміщення будівельної продукції з метою створення на території Євросоюзу єдиного економічного простору та недопущення на внутрішні ринки його членів продукції та послуг, що можуть містити загрозу життю та здоров’ю людей та наносити шкоду оточуючому середовищу.

«Прийняття проекту Закону – це результат консолідації зусиль законодавчої та виконавчої гілок влади. Адже проект Закону розроблявся народними депутатами спільно з центральними органами виконавчої влади із залученням широкого кола фахівців, експертів, науковців, виробників будівельної продукції, технічних комітетів зі стандартизації тощо. Реалізація положень Закону дасть змогу подолати проблему масового фальсифікату на ринку будівельної продукції України, забезпечити дієвий ринковий нагляд за якістю будівельної продукції, створити умови щодо вільного обігу будівельної продукції на ринку України та ЄС, «розблокувати» вихід вітчизняним виробникам на європейський ринок будівельної продукції та збільшити залучення міжнародних інвестицій в Україну», – зазначив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

Імплементація Регламенту у національне законодавство України є обов’язковою умовою для укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції, що дозволить відкрити доступ промислової продукції на ринки України та країн ЄС.

Проектом Закону, зокрема, передбачено перехід на декларативний принцип оцінки відповідності будівельних матеріалів та виробів. Відтак, виробники матимуть зобов’язання декларувати показники будівельної продукції та надавати цю інформацію у вільному доступі.

Задля захисту споживачів від недоброякісної та небезпечної для здоров’я та життя будівельної продукції органи державного ринкового нагляду здійснюватимуть заходи щодо обмеження, заборони, вилучення з обігу та/або відкликання продукції, що не відповідає встановленим вимогам.

Крім того, законопроектом встановлюються основні вимоги до будівель та споруд з точки зору безпеки, охорони здоров’я, довговічності, енергозбереження, охорони довкілля протягом усього її життєвого циклу ‒ від проектування до демонтажу.

Планується, що в повному обсязі нова, гармонізована з європейською, система надання будівельної продукції на ринку в Україні, запрацює у 2023 році після розробки та прийняття відповідних нормативно-правових актів. За середньою оцінкою це близько кілька десятків документів.

Джерело: Урядовий портал.