Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 05.07.2023

Україна має виробляти якнайбільше зеленої енергії – Герус

Україна має виробляти якнайбільше зеленої енергії. Про це в інтерв’ю Апострофу заявив голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, додавши, що завдяки гарантіям походження енергії, країна зможе безперешкодно експортувати її та низку товарів до Євросоюзу.

Герус підкреслив, що в ЄС планують впровадити економічні стимули для підприємств, які використовують у виробництві зелену енергію. Тому, окрім розвитку відновлювальної генерації, Україна має подбати про те, щоб вітчизняні підприємства могли підтвердити екологічність своєї енергії. Він зазначив, що досягти цієї мети допоможе нещодавно прийнятий законопроєкт №9011-д “Про відновлення та зелену трансформацію енергосистеми”.

Так документ передбачає запровадження гарантій походження електричної енергії, тобто підтвердження що вона вироблена саме з відновлюваних джерел. Це дозволить безперешкодно експортувати до ЄС електроенергію чи готову продукцію, підтверджуючи, що її виготовлено з використанням зеленої енергії.

”Останнім часом технології були значно вдосконалені, і електроенергія, яку виробляють з відновлених джерел, подешевшала. Тож в Європі і в Україні поступово відмовляються від зелених тарифів. Для нових великих сонячних електростанцій договори на постачання за зеленим тарифом фактично вже не видаються. А в наступному році ймовірно нові договори вже взагалі не будуть укладатися. Зелена енергетика готова працювати в ринкових умовах”, – додав Герус.

 

minprom.ua