Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.08.2023

Україна може експортувати більше третини виробленого цукру в сезоні 2023

Україна в сезоні-2023 може експортувати більше третини виробленого цукру, оскільки для забезпечення потреб внутрішнього ринку достатньо близько 1 млн тонн, а прогноз виробництва становить 1,6-1,7 млн тонн, повідомив CEO агрохолдингу «Астарта» Віктор Іванчик, передає open4business.

«Відкриття Євросоюзом ринку цукру (у 2022 році) суттєво допомогло Україні. Ми можемо з урожаю цього року третину, а то й більше експортувати. Нам достатньо в Україні близько 1 млн тонн. Прогноз виробництва цього року 1,6-1,7 млн тонн. Цей потенціал потрібно однозначно використовувати. Потрібно закріпитися на ринках. І для найближчого, і для далекого майбутнього – це серйозний фактор входу України до Євросоюзу зі своїми товарами, послугами та робочою силою», – сказав він у рамках Business Breakfast з Forbes Ukraina в середу.

Коментуючи розслідування Антимонопольного комітету України (АМКУ) щодо можливої картельної змови між виробниками цукру, Іванчик зазначив, що АМКУ “постійно спостерігає, проводить ті чи інші дослідження”.

«Сьогодні ми не бачимо такої проблеми. Її не було і раніше. Ми переконливо довели АМКУ, з яким останні п’ять років перебуваємо в комунікаціях, що немає порушень антимонопольного законодавства. Нам немає сенсу домовлятися про ціни та обсяги. Ми жорстко конкуруємо на українському ринку, оскільки він профіцитний», – пояснив Іванчик і додав, що виробники цукру контактують між собою на базі галузевого об’єднання «Укрцукор», але не обговорюють питання цін або обсягів реалізації.

CEO «Астарти» також зазначив, що з відкриттям ринку до Євросоюзу виробники та експортери цукру потрапляють під європейську регуляторну політику. Це змушує керівництво найбільшого виробника цукру в країні “ще більш прискіпливо дивитися на виконання нами і всіма нашими співробітниками цих вимог”.

«Я не бачу ризиків потрапити під розслідування», – констатував він.

Відповідаючи на запитання про тиск, зокрема, правоохоронних органів на бізнес, Іванчик відмовився озвучувати конкретні кейси, але підтвердив, що стикатися з такими проблемами доводиться і «Астарті».

«Бути в суспільстві і бути вільним від проблем у бізнес-спільноті нереально. «Астарта» намагається вибудовувати відносини на законодавчій основі. Ми максимально законослухняні. Немає абсолютно підстав у чомусь нас підозрюват», – запевнив він і підтвердив, що його колегам доводиться стикатися зі складнішими проблемами.

За інформацією керівника агрохолдингу, існує ініціатива щодо створення на базі Федерації роботодавців України (ФРУ) громадського об’єднання, яке отримало назву «Маніфест-42» (від ст. 42 Конституції України про право кожного мати право на життя. 42 Конституції України про право кожного громадянина України на ведення підприємницької діяльності) для захисту українського бізнесу від необґрунтованих зазіхань з боку правоохоронних і контролюючих органів.

Іванчик нагадав, що бізнес має право публічно і законно захищати свої інтереси. «Тим більше, що український бізнес зараз показав дуже хороші зразки патріотичного ставлення, допомоги, самовідданості. Це потрібно по-партнерськи поважати з боку держави», – підкреслив він.

CEO «Астарти» зауважив, що бізнес отримав розуміння з боку керівництва держави, зокрема, місяць тому на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, командами Офісу президента та Кабінету міністрів.

«Нас (представників бізнесу) запевнили, що державні контролюючі органи вестимуть законну політику з цього приводу, комунікуватимуть із нами через бізнес-омбудсмена і через наші спільні структури, такі як Федерація роботодавців України, Український клуб аграрного бізнесу, Європейська бізнес асоціація, CEO Club Ukraine. Ми зможемо вибудовувати такі відносини абсолютно відкрито, чесно і прозоро», – переконаний керівник «Астарти».

 

www.ukrsugar.com