Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 14.09.2017

Україна може заробляти на органіці 50 млн EUR щороку

Органічним виробництвом в Україні займається до 220 компаній. Під вирощування продукції відведено 400 тис. га земель. Але можливості значно більші, вважає Валентина Лановенко, президент академії органічного садівництва Ecogarden.

«Для органічного землеробства найкращими є землі, що тривалий час не оброблялися – до 10-15 років. І у нас таких ділянок вдосталь», – заявила Лановенко.

Процес сертифікації виробництва як органічного триває 1-3 роки. Сертифікуючі компанії беруть аналізи ґрунтів, щороку їх повторюють. Перевіряють продукцію на вміст шкідливих речовин.

Для земель, де інтенсивно застосовувалась хімія, встановлено перехідний період – 3 роки. За цей час можна висіяти сидерати, підготувати ділянку для органічного виробництва.

Органічний тренд в Україні лише набирає обертів. Є компанії, які працюють у цьому напрямку десятки років, але більшість розпочали займатися виробництвом нещодавно. Місткість ринку оцінюють у 18 млн EUR.

Для порівняння, в Німеччині річний обсяг споживання перевищує 8 млрд EUR.

«Поки що ми експортуємо органічну продукцію на невелику суму, але потенціал експорту – 50 млн EUR щороку, якщо задіємо більше земель», – наголошує Лановенко.

За останні 10 років виробництво органічної продукції в Україні збільшилось на 90%. Основні експортні ринки – ЄС, Азія та США.

Джерело: Landlord