Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 29.11.2019

Український ринок мінеральних добрив

Вартість аміаку на вітчизняному ринку протягом жовтня була стабільною. Аграрії розпочали безпосереднє внесення добрива, однак у деяких регіонах рівень вологи все ще недостатній для ефективного використання аміаку. Сезон масштабних закупівель цього добрива вже завершено, надалі товар купуватимуть переважно дрібні сільгосппідприємства. 

На ринку аміачної селітри активність покупців низька. Очікування постачальників щодо продажів товару вже на весняний сезон поки що не справджуються. Торік ринок селітри у жовтні також був інертним, однак тоді це було спровоковано високими цінами. Наразі ж експерти пов’язують таку тенденцію із впливом низьких цін на олійні та зернові культури, а також із невизначеними перспективами відкриття ринку землі в Україні. У листопаді аміачну селітру будуть випускати на “Рівнеазоті”, а також на Черкаському та Сєвєро­донець­кому “Азотах”.

Наприкінці жовтня трейдери підвищили ціни на вітчизняний карбамід, очікуючи зростання закупівель у листопаді, хоча попит серед покупців був невисокий, а запаси товару на складах значні. В свою чергу виробники знижують ціни, стимулюючи покупців до масштабних закупівель карбаміду на весняний сезон. Наразі більшість своєї продукції виробники відправляють на експорт.

Марина Григораш,

Експертка ДП «Держзовнішінформ»