Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 08.05.2020

Укрпошта зможе випускати власні картки і відкривати депозити, а соцвиплати і перекази потраплять на поштові рахунки

Законопроектами визначається перелік фінансових послуг, які зможе надавати національний оператор поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, пише ЛІГА ЗАКОН.

У ВРУ зареєстровано два проекти Закону України з ідентичною назвою “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку” – № 2788 та № 2788-д. Вони передбачають надання національному оператору поштового зв’язку АТ “Укрпошта” право відкривати так звані поштові рахунки. За задумом авторів законопроектів, значні обсяги коштів, що виплачуються як пенсії чи соціальні допомоги, пересилаються поштовими переказами, можуть розміщуватись на відповідних поштових рахунках, відкритих національним оператором на умовах, визначених НБУ.

Проектами запроваджується система поштових рахунків, визначається перелік фінансових послуг, які зможе надавати національний оператор поштового зв’язку АТ “Укрпошта”. Серед них, зокрема: відкриття та ведення поштових рахунків, проведення розрахункових банківських операцій, здійснення валютообмінних операцій, випуск та обслуговування платіжних карток, залучення у вклади (депозити) коштів фізичних та юридичних осіб.

Простіше кажучи, це пропозиція щодо наділення правом надання банківських послуг юридичної особи, яка не є банком. При цьому фактично оминаються вимоги до банків щодо виконання специфічних вимог Закону “Про банки і банківську діяльність” щодо капіталу банку, його резервів, участі у системі гарантування вкладів фізичних осіб, державного контролю за банками тощо.