Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.11.2021

Усунення торговельних бар’єрів з Молдовою стане кроком до посилення торговельно-економічної співпраці, – Тарас Качка

Обговорення питань торговельного захисту, змін в законодавстві Молдови щодо роздрібної торгівлі, екологічного збору щодо імпортованих з України в Молдову товарів, питань з митним оформленням вантажів походженням з України. Про ці та інші питання йшлося сьогодні, 16 листопада, під час до засідання українсько-молдовської Робочої групи високого рівня з питань торговельно-економічного співробітництва.

Захід відбувся під співголовуванням заступника Міністра економіки України – Торгового представника України Тараса Качки та Державного секретаря Міністерства економіки Республіки Молдова Вадіма Гумене.

«Деякі з питань двосторонньої торгівлі, які ми сьогодні піднімаємо на засіданні, дискутуються вже декілька років. Вирішення торговельних спорів, зокрема, щодо забезпечення рівного і прозорого підходу до українських експортерів відповідно до принципів СОТ, сприятиме зміцненню українсько-молдовських торговельних відносин та збільшенню динаміки двосторонньої торгівлі», – зауважив заступник Міністра Тарас Качка.

Так, молдовська сторона підняла питання щодо використання Україною інструментів торговельного захисту, а саме антидемпінгових мит на імпорт в Україну цементу, прутків з вуглецевої та інших легованих сталей, походженням з Молдови. Зокрема, в Україні вже розпочато проміжний перегляд антидемпінгових заходів на імпорт в Україну цементу виробництва ЗАТ «Рибницький цементний комбінат» (Молдова).

Разом з тим, зі сторони України було ініційоване питання про зміни в законодавстві Молдови щодо виставлення на торгових полицях у мережі роздрібної торгівлі не менше 50% харчових продуктів, виготовлених та/або перероблених на території Молдови. Таке рішення може негативно вплинути на обсяг постачання з України продукції, яка підпадатиме під зазначені обмеження. Йдеться про суму в майже $170 млн.

Крім того, відкритим залишається питання щодо екологічного збору в Молдові з імпортерів та вітчизняних виробників товарів у пластиковій або «tetra-pack» упаковці. Занепокоєння викликає низький внутрішній контроль у Молдові за сплатою екологічного збору місцевими виробниками, в той час, як українські компанії несуть подвійні витрати.

Також українська сторона підняла питання митного оформленням експортованих до Молдови вантажів. Зокрема, проблемним питанням стала частота перевірок українських вантажів та додаткові витрати, які при цьому несуть українські компанії.

Результати сьогоднішніх обговорень будуть розглянуті під час Спільної міжурядової українсько-молдовської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, яка відбудеться найближчим часом.

Довідково:

За 6 місяців 2021 року, обсяг торгівлі між Україною та Молдовою, порівняно з аналогічним періодом 2020 року, збільшився на 25% до $460,3 млн. Експорт з України за звітний період становить $400,3 млн (+23,5%), імпорт – $60 млн (+40,2%).

www.me.gov.ua