Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 22.12.2021

В Україні 90% очисних споруд на підприємствах потребують модернізації – екоінспекція

В Україні 90% очисних споруд на підприємствах зношені. Це призводить до забруднення річок синтетичними сполуками – 161 хімічну речовину виявив аудит рахункової палати України в річці Дніпро.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це під час пресконференції “Підсумки 2021 року: стан водних ресурсів Столичного регіону. Результати перевірок Держекоінспекцією підприємств-забруднювачів Києва та області” розповів начальник Державної екологічної інспекції Столичного округу Павло Іванов.

Він зазначив, що така ситуація із забрудненням водойм наразі є не тільки у Київському окрузі, а на всій території України.

«Ми бачили топ-100 рейтинг забруднювачів, оприлюднений Міністерством захисту довкілля і, на превеликий жаль, першу п’ятірку обіймають такі міста, як Дніпро, Львів, Житомир і місто Київ. На сьогодні ми бачимо, що береги водойм захаращені, засмічені і весь цей бруд змивається дощами прямо до річок, і це спричиняє обміління річок і замулення» , – акцентував посадовець.

За його словами, для того, щоб запобігати цим порушенням, мінімізувати шкідливий вплив на навколишнє середовище, Держекоінспекція значно посилила контроль за цими об’єктами.

«Так, 2021 року було перевірено 38 суб’єктів господарювання, які є основними забруднювачами водних ресурсів у столичному регіоні, з них це 24 водоканали. За дорученням Прем’єра Дениса Шмигаля було перевірено 10 суб’єктів господарювання, які забруднюють водні ресурси. 4 підприємства, на жаль, не допустили до перевірок державних інспекторів. Це велика проблема – недопуск до державних перевірок. На сьогодні адміністративний штраф за це порушення складає всього 765 грн. На нашу думку, це мізерна сума: краще сплатити 765 грн, ніж реально показувати стан очисних споруд, стан їхньої діяльності, щоб ми з вами побачили реальний вплив на навколишнє середовище», – підкреслив Іванов.