Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 04.04.2023

В Україні розпочнеться унікальний проєкт з гуманітарного розмінування, – Міноборони

Відбулась зустріч першого заступника Міністра оборони України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка із представниками американської компанії Tetra Tech.

Компанія є основним партнером України з реалізації проєктної діяльності Державного Департаменту США. Tetra Tech допомагає розвивати спроможності нашої країни у сфері гуманітарного розмінування.

“Ми все робимо для того, щоб максимально збільшити спроможність наших груп розмінування для очищення територій України від «подарунків», які залишила нам війна. Для цього максимально залучаємо іноземних партнерів. Один з прикладів співпраці – робота із компанією Tetra Tech. Вона готова розгорнути центр підготовки спеціалістів з розмінування, який за попередньою інформацією готуватиме близько 500 наших фахівців протягом року. Це – потужний крок і одна зі складових нашого загального плану з розмінування України”, – зазначив під час зустрічі перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Він додав, що це надасть можливість значно пришвидшити процес розмінування: “Важко ще говорити про конкретні цифри, бо ми не знаємо, що нас чекає на тих територіях, де зараз ведуться бойові дії. Але якщо заплановане ми розгорнемо по всіх напрямках, то за досить короткий час нам вдасться розмінувати всі важливі об’єкти. Щоб після нашої Перемоги люди повернулися до нормального життя”.

У зустрічі також взяв участь начальник Управління екологічної безпеки і протимінної діяльності Міністерства оборони України полковник Руслан Берегуля.

“Tetra Tech має великий досвід, займалася і займається реалізацією проєктів з розмінування у багатьох куточках світу, де були великі забруднені вибухонебезпечними предметами території. Сьогодні ця компанія презентувала будівництво тимчасового навчального центру, де одні з найкращих у світі фахівців, які мають передовий досвід проведення операцій з розмінування у різних країнах, готуватимуть наших спеціалістів. До цього проєкту долучатимуться як фахівці від Міністерства оборони України, так і від інших органів центральної виконавчої влади”, – розповів Руслан Берегуля.

За його словами, до процесу долучатимуться і представники операторів протимінної діяльності, які на сьогодні працюють в Україні.

“Унікальність цього проєкту у тому, що у нас до цього часу не було можливості зосереджувати увагу на підготовці наших фахівців з гуманітарного розмінування. У проєкті, який ми сьогодні обговорювали, буде вже безперервний замкнутий цикл, де люди готуватимуться від початкового і до максимально можливого рівня EOD-3+”, – наголосив офіцер.

Віце-президент Tetra Tech Стів Прістлі зазначив під час зустрічі, що у їхньої компанії дуже багато філій:

“Це і Америка, і Велика Британія, та країни, які мають проблеми із забрудненням вибухонебезпечними предметами, як і Україна. Наш проект, який нині триває тут і фінансується США, веде тісну співпрацю із Урядом вашої країни щодо розмінування. Одне з відомств, з яким ми співпрацюватимемо, це Міністерство оборони України, яке є основним гравцем у сфері протимінної діяльності. Нашу проєктну діяльність ми будемо здійснювати під координацією секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності, у рамках цього проєкту надаватимемо спеціалізоване обладнання для реципієнтів”, – сказав Стів Прістлі.

Він згадав, що вперше приїхав до України у 2019 році і був надзвичайно вражений можливостями, які українці вже мали на той час.

“Наша ціль – підтримувати український Уряд, щоб він міг ефективно та безпечно проводити гуманітарне розмінування, щоб українці повернулись до своїх домівок, і щоб ваша країна почала економічно відновлюватись”, – зазначив Віце-президент компанії.

Він додав, що 40 представників Tetra Tech нині вже знаходяться в Україні.

“Ми найняли 70 людей у вашій країні, які допомагають нам працювати. Ми також привезли в Україну міжнародний персонал, у кого вже був досвід роботи у подібній сфері. Їхня ціль – навчити, підтримати та передати досвід інших країн, у яких були ті самі проблеми, що нині є в Україні. Основна мета – звільнення вашої країни від вибухонебезпечних предметів, бо це важливо не тільки для України, а й для всього світу. Дуже приємно, що Міністерство оборони з минулого року надає нам підтримку. І ми сподіваємося на довготривалу співпрацю”, – висловив надію Віце-президент компанії Tetra Tech Стів Прістлі.

 

www.kmu.gov.ua