Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 25.08.2023

Врожай ріпаку може побити історичний рекорд — аналітики

Виробництво ріпаку в Україні може досягнути нового історичного максимуму, склавши 4,2 млн тонн (+5% до попередньої оцінки; +17% до 2022 р.). Повідомляє ІА «АПК-Інформ».

«Збільшення потенціалу валового збору олійної стало можливим за рахунок розширення посівної площі під даною озимою культурою до близько 1,5 млн га (+3% до 2022 р.), що, своєю чергою, відбулося через привабливу цінову кон’юнктуру ринку ріпаку минулої осені на тлі загального зниження цін на сільгоспкультури в Україні та, зокрема, зернові», — пояснили аналітики.

Також зазначається, що погодні умови в період вегетації та дозрівання в цілому позитивно вплинули на врожайність ріпаку, яка оцінюється на рівні 2,88 т/га (+5% до попередньої оцінки; -3% до 2022 р.).

Оновлений прогноз експорту ріпаку у 2023/24 МР складає близько 3,8 млн тонн (+4%; +10%). Водночас відвантаження олійної у поточному сезоні залишається ускладненим внаслідок припинення роботи «зернового коридору», ракетних обстрілів дунайських портів та значного навантаження на західні переходи і, найімовірніше, буде більш розтягнутим у часі у порівнянні з традиційними термінами реалізації олійної на зовнішніх ринках у попередні сезони.

Крім того, експорт українського ріпаку наразі залишається забороненим до 5 країн ЄС (Польща, Румунія, Болгарія, Словаччина та Угорщина) й, імовірно, дана заборона буде продовжена після 15 вересня.

 

kurkul.com