Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 02.04.2021

Введення в Україні нових норм маркування харчових продуктів відстрочено на 2 роки

Міністерство юстиції України зареєструвало наказ Мінекономіки, яким подовжується період переходу на нові вимоги маркування харчових продуктів. Про це 1 квітня повідомила прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

«Наказ Мінекономіки від 5 березня п.р. №462, який збільшує на 2 роки перехідний період введення в обіг фасованої продукції, зареєстровано в Мін’юсті 24 березня п.р. за №382/36004 і найближчим часом буде опубліковано», – йдеться в повідомленні.

Як нагадали в ЄБА, згідно з чинним законодавством, із 5 березня 2021 р. українські виробники харчових продуктів повинні були б перейти на новий формат нанесення інформації на упаковку фасованих товарів (згідно з вимогами наказу Мінекономіки №969). Однак, враховуючи те, що в 2020 р. істотно зменшилося споживання окремих категорій харчових продуктів і, відповідно, їхні продажі впали, у компаній утворилися значні запаси пакувальних матеріалів. Таким чином, компаніям довелося б списувати фасовані харчові продукти та пакувальні матеріали в значній кількості лише через невідповідність деяких незначних складових маркування новим правилам.

«Втрати для бізнесу могли бути істотними, а, крім того, і невиправданими, оскільки мова йде лише про етикетку і жодним чином не стосується безпеки та якості самого продукту. Це створило б зайві проблеми для бізнесу, якому і так складно працювати в умовах погіршення економічної ситуації в країні та посилення викликів, обумовлених пандемією COVID-19», – підкреслили в ЄБА.

www.apk-inform.com