Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 12.07.2022

ЄС додатково допоможе компаніям, постраждалим від антиросійських санкцій

Згідно з планами ЄС, компанії, які постраждали від введення санкцій проти рф, можуть отримати 500 тисяч євро державної допомоги. Також в ЄС спростять інвестування у відновлювані джерела енергії задля відмови від російських енергоносіїв.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в документі Європейської комісії, з яким ознайомилося агентство Reuters.

“Компанії ЄС, які постраждали від санкцій, накладених на росію через Україну, можуть отримати 25% збільшення державної допомоги до 500 тисяч євро, щоб впоратися з наслідками вторгнення та енергетичною кризою, що виникла в результаті”, – повідомляє інформагентство.

Для ухвалення остаточного рішення Єврокомісія отримає відгук від країн ЄС щодо своєї пропозиції перш ніж приймати остаточне рішення.

У документі зазначається, що Європейська комісія хоче збільшити суму до 500 тисяч євро, де державна допомога може бути прямими грантами, податковими та платіжними перевагами або іншими формами, такими як аванси, що підлягають поверненню, гарантії, позики та власний капітал.

Компаніям у сільськогосподарському секторі може бути дозволено отримати до 62 тисяч євро державної підтримки, а компаніям у сфері рибальства – до 75 тисяч євро проти поточного ліміту 35 тисяч євро.

Також зазначається, що Єврокомісія спростить для урядів інвестування у відновлювані джерела енергії, включаючи відновлюваний водень, біогаз і біометан, а також відновлюване тепло в рамках своєї мети відходу від російської нафти та природного газу та диверсифікації джерел енергії.

Як відомо, у березні Єврокомісія послабила правила державної допомоги, дозволивши державам ЄС надавати до 400 тисяч євро державної підтримки та компенсації до 30% витрат на енергію.

 

www.ukrinform.ua