Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 14.12.2022

ЄС запроваджує транскордонний тариф на викиди вуглецю

Тариф поширюватиметься, зокрема, на імпорт чавуну, сталі та алюмінію

Європейський Союз 13 грудня досягнув політичної угоди про впровадження нового транскордонного тарифу на викиди вуглецю (CBAM) при імпорті товарів, зокрема сталі й цементу. Це перша у світі схема, спрямована на підтримку європейської промисловості під час процесу декарбонізації, повідомляє Reuters.

Учасники переговорів з країн ЄС та Європарламенту досягли згоди щодо закону про запровадження вартості викидів CO2 на імпорт чавуну та сталі, цементу, добрив, алюмінію та електроенергії. Компанії, які імпортують ці товари до Євросоюзу, будуть зобов’язані купувати сертифікати, що покривають викиди CO2, пов’язані з виробництвом.

Схема розроблена із метою застосувати однакову ціну на викиди CO2 для закордонних виробників і європейської промисловості. Виробники-забруднювачі в Європі вже зобов’язані купувати дозволи на вуглецевому ринку ЄС (ETS).

За словами Мохаммеда Шахіма, провідного переговорника Європарламенту щодо цього закону,  це один з наявних механізмів, які має ЄС, аби стимулювати торговельних партнерів до декарбонізації їхньої промисловості.

Метою запровадження тарифу є запобігання руйнації європейської промисловості дешевшим імпортом із країн із менш суворими екологічними правилами. Учасники переговорів також погодилися поширити схему на імпорт водню, якого не було в початковій пропозиції.

Деякі деталі, зокрема дату набрання чинності тарифом, обговорять наприкінці цього тижня в рамках відповідних перемовин щодо реформи вуглецевого ринку ЄС. Наразі Євросоюз надає своїй промисловості безоплатні дозволи на викиди CO2, проте планує поетапну відмову від них та поступове впровадження прикордонного тарифу.

У Брюсселі заявили, що країни можуть бути звільнені від транскордонного тарифа, якщо вони провадять кліматичну політику, аналогічну європейській. Зокрема, це може стосуватися Сполучених Штатів.

СВАМ є частиною зусиль ЄС щодо запобігтання змінам клімату. Мета Євросоюзу – скоротити викиди на  55% до 2030 року у порівнянні з рівнем 1990-го.

Як повідомляв GMK Center, раніше Асоціація європейських виробників сталі (EUROFER) і торговельна асоціація European Aluminium спільно з іншими секторами закликали до поступового впровадження “вуглецевого” тарифу на імпорт. Зокрема, промисловці наголошували, що  ETS і CBAM є ключовими елементами, необхідними для досягнення промисловістю кліматичної нейтральності. Крім того, потрібен обережний підхід до поступової відмови від безплатного розподілу квот на викиди вуглецю, оскільки новий механізм (СВАМ) ще потребує перевірки.

 

gmk.center