Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 16.06.2022

Живець свиней подорожчав на 4%

Середня ціна закупівлі свиней забійних кондицій у середині червня додала 4% до показника попереднього тижня – до 57,5 грн/кг живої маси.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Позитивна цінова динаміка триває четвертий тиждень поспіль. Під час торгів минулої п’ятниці виробники свинини розписали товарні партії на 1,8-3 грн/кг дорожче.

При цьому ціновий коридор у центральних областях і на заході зрівнявся – 57-59 грн/кг, на півдні ціни тяжіють до 58-59 грн/кг, а дефіцит свинини у східному регіоні спричинив підвищення цін до 60 грн/кг і вище.

Оператори зауважують, що хоча цього тижня розмір товарних партій у більшості операторів був більш-менш стандартним, помітно нижча середня забійна маса тварин обмежує сукупну пропозицію свинини.

Щодо реалізації за такого рівня цін і подальших цінових перспектив переробники не мають узгодженої позиції. Частина з них зазначають помітне послаблення і кінцевої реалізації, і поставок охолодженої вітчизняної свинини для глибокої м’ясопереробки через переорієнтацію на дешевшу імпортну сировину.

Інші оператори вважають, що торгівля хоча й відстає від традиційних літніх темпів, проте залишається відносно сталою. Тож переробники, які відчули зниження торгівельної активності, очікують послаблення цін закупівлі.

Хоча підвищення середньодобових температур наразі не сприяє активнішому приросту живої маси свиней, тому збільшення пропозиції вітчизняної промислової свинини найближчим часом не відбудеться. І ці обставини дещо врівноважать очікування операторів ринку.

 

agrotimes.ua