Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 10.09.2019

Зростання економіки України прискорилося до 4%

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України за січень-липень 2019 року орієнтовно оцінюється на рівні 4,0% (+/- 0,2).

Про це йдеться в огляді Департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Міністерства економічного розвитку і торгівлі, розміщеному на сайті міністерств, пише rbc.ua.

За оцінками МЕРТ, зростання ВВП в першому півріччі 2019 року склав 3,6%. У січні-липні 2019 року прискорилося зростання зведеного індексу виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (СІП) і склав 3,7% (на 2,4% за 6 місяців 2019 роки) за рахунок збільшення виробництва всіх без винятку агрегованих видів економічної діяльності (з найбільшим внеском у зростання сільського господарства і будівництва), відзначають в міністерстві

«Очікується, що темп зростання СІП буде сповільнюватися в основному через менший врожаю окремих с / г культур, що нівелює поліпшення очікувань щодо збільшення обсягів врожаю зернових і позитивний вплив подальшого розвитку тваринництва. У той же час збереження високого інвестиційного попиту, активізація діяльності окремих підприємств промисловості, транспорту і торгівлі, попит на окремих зовнішніх ринках і підвищення платоспроможності населення будуть підтримувати динаміку СІП на досить високому рівні 3,0% (+/- 0,2) », – йдеться в огляді.

Зведений індекс виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (СІП) відображає динаміку діяльності виробничої сфери національної економіки у відповідному періоді. СИП розраховується на базі звітних даних за індексами фізичного обсягу виробництва ЗЕД «Сільське господарство», ЗЕД «Промисловість», ЗЕД «Будівництво», ЗЕД «Транспорт» та ЗЕД «Оптова та роздрібна торгівля». З огляду на те, що виробнича сфера в обсязі ВВП займає близько 55%, СИП має тісний кореляційний зв’язок з динамікою ВВП. Тому, оцінний показник ВВП розраховується, виходячи з ретроспективної кореляційної залежності між СІП і ВВП.