Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 27.10.2021

Зростання цін на вугілля змушує виробників цементу працювати на мінімальній маржі – асоціація “Укрцемент”

Більшість виробників цементу в Україні змушені працювати на мінімальній маржі через зростання цін на вугілля більше ніж удвічі, повідомила асоціація “Укрцемент”.

“Цінові гойдалки на вугілля цього року не оминули нас. Контракти на постачання було укладено ще торік за усередненою ціною $60/тонна, а вже в серпні постачальники погоджувалися відвантажувати вугілля за ціною щонайменше $175/тонна. Це створює суттєвий тиск на цінову політику. З дорогих складових дешевий товар не зробити”, – розповів голова асоціації “Укрцемент” Павло Качур в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, вартість енергоносіїв становить 52-55% собівартості клінкера, необхідного для виробництва цементу. При цьому всі українські заводи з виробництва цементу раніше виконали модернізацію та перейшли на вугілля через високу ціну на газ.

Ситуація зі зростанням цін на цемент в Україні через подорожчання вугілля не є унікальною і спостерігається на ринках інших країн, зазначив Качур.

“Наприклад, турецькі цементники ще в липні різко підвищили ціни на цемент через зростання вартості вугілля. Ми виходили з того, що маємо враховувати і потреби споживачів. Тому частина компаній суттєво мінімізувала маржинальність, щоби пройти цей складний період із мінімальними витратами для цементних заводів і будівельного ринку загалом”, – пояснив він.

 

ua.interfax.com.ua