«Незважаючи на безперебійну роботу трьох вітчизняних заводів, дефіцит аміачної селітри на ринку очевидний. Імпортери пропонують тільки нітрат амонію виробництва Узбекистану. Запропоновані обсяги невеликі і не зможуть значно вплинути на ситуацію на ринку. Недостатня кількість товару підігріває попит з боку сільгоспвиробників.
Незважаючи на зростаючу вартість, аграрії прагнуть закупити продукт, побоюючись подальшого подорожчання і можливості залишитися без вищезгаданого добрива навесні. На початку другої декади лютого деякі торговельні компанії пропонують селітру за ціною понад 10000 грн/т, СРТ станція замовника, при поставках залізничним транспортом. Вартість складського товару також перевищила позначку 10000 грн/т», – прокоментував ситуацію Костянтин Кінжалов.
«Аграрії знаходять альтернативу аміачній селітрі в карбаміді. Але цей товар також дорожчає внаслідок зростаючого попиту та девальвації гривні. Деякі торговельні компанії продають його по 10000 грн/т, СРТ станція замовника, при поставках залізничним транспортом. Слід зауважити, що доступність та дешевизна карбаміду в порівнянні з іншими азотними добривами (у перерахунку на діючу речовину карбамід дешевше аміачної селітри приблизно на 33%, КАС на 25%, сульфату амонію на 21%) роблять цей продукт більш привабливим для учасників ринку», – зазначив експерт.