Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 28.08.2019

ТРАНСФЕРТНЕ ЦІНОУТВОРЕННЯ: як не мати клопоту з ТЦУ

Спікер-модератор практичного семінару «Звіт з ТЦУ 2019: перевірки без штрафів» керуючий партнер юридичної фірми Crowe LF Ukraine Дмитро Михайленко на своїй сторінці у Facebook поділився цікавими фактами щодо трансфертного ціноутворення:

«Що можна зробити вже зараз, в поточному році, щоб полегшити обгрунтування щодо ТЦУ в майбутньому, коли буде готуватися документація за цей рік?

Питання, ясна річ, виникло не вчора, але відповіді на нього змінюються по ходу розвитку законодавства і судової практики. До того ж, ми намагаємося заглянути в завтрашній день, де можливості фіскальної служби будуть розширені завдяки впровадженню плану BEPS.

Виходячи з досвіду інших країн, ТЦУ поступово стає основною зброєю фіскальних служб і його частка в донарахуваннях складає вже немалу частину.

Зараз ми б акцентували увагу на наступних практичних порадах:

1) зосередитися на можливості побудови діапазону з внутрішніх або зовнішніх референтних цін. Тобто, продаж і купівля аналогічних товарів / послуг Вашою компанією або Вашим контрагентом непов’язаним особам в рамках неконтрольованих операцій. Якщо це є – це круто, оскільки важко придумати спосіб, який дасть Вам велику ступінь сумісності при мінімальних витратах. Тут, як показує судова практика, може виникнути питання порівнянності ринків, якщо Ви або контрагент продаєте в різні країни. Але, врешті-решт, це тут все далеко не безнадійно.

2) якщо референтні ціни взяти ніде, але товари є біржовими, можна звернутися до фахівців, які будуть прогнозувати ринкові коливання протягом року. Або, краще – видавати адекватні оцінки станом на момент договору – але тоді Вам потрібно подбати, щоб договір був форвардними, і повідомити про це фіскальну службу. Повірте оцінювати стан ринку на момент укладення договору простіше і дешевше, ніж намагатися вгадати, що станеться з ціною через 3-4 місяці в момент поставки».

А також, про це та багато іншого будемо говорити 12 вересня на практичному семінарі з трансфертного ціноутворення “Звіт з ТЦУ 2019: перевірки без штрафів”, який буде проходити у місті Києві у парк-готелі “Голосієво”, де профільні фахівці нададуть практичні рекомендації щодо звітності з ТЦУ.

 

З питань участі та партнерства звертайтесь за телефонами:

044-391-34-91,044-390-50-87

або на пошту

kalytska@dzi.gov.ua