Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 08.08.2014

Трейдери занепокоєні збором прийдешнього врожаю соняшнику в проблемних регіонах України – ДП «Держзовнішінформ»

Згідно з даними Державної служби статистики України, в 2014 році посівна площа під соняшник в Донецькій і Луганській областях (станом на 1 червня 2014) становила 444 тис. га і 355 тис. га відповідно. У процентному співвідношенні дані показники становлять 8,8% і 7,1% від загальної посівної площі соняшнику в Україні.

«Деякі оператори ринку занепокоєні ситуацією що склалася зі збором прийдешнього врожаю соняшнику в проблемних регіонах України – Донецькій та Луганській областях. Велика частина посівів олійної знаходиться поза зоною конфлікту, проте втрати врожаю, хоч і невеликі, швидше за все, будуть неминучі.

Додатковим «головним болем» для сільськогосподарських підприємств даного регіону є проблеми з логістикою. Адже більшість аграріїв будуть вивозити зібраний врожай в безпечні регіони – Харківську, Дніпропетровську області, що також понесе додаткові витрати. Варто також відзначити, перспективи відновлення роботи та функціонування маслоекстракційних заводів в проблемних регіонах також поки що залишаються під питанням», – ділиться думкою експерт.

«Український ринок насіння соняшнику характеризувався низькими темпами торгової активності. Деякі олійноекстракційні заводи призупинили переробку для проведення профілактичних робіт. Кількість пропозицій на ринку як і раніше невисока.

На поточний момент закупівельні ціни на соняшник коливаються в діапазоні 4400-4600 грн/т для фермерів на умовах EXW франко-елеватор. Ціни на умовах CPT-завод для сільгоспвиробників становлять 4600-4800 грн/т, для посередників – 4000-4150 грн/т.

Експортні ціни на український соняшник нового врожаю на корабельні партії впали і складають 370-380 дол. США/т (FOB) при поставках у вересні-жовтні 2014 року», – прокоментував ситуацію Євген Томашевський.