Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 05.12.2019

Світовий ринок чорних металів

Наприкінці жовтня на світовому ринку металопрокату з чорних металів ціни в сегменті експортних поставок сталевих напівфабрикатів зросли. 

У сегменті довгомірного металопрокату в тих регіонах, де були найвищі експортні цінові пропозиції, відбулося коригування у бік поточного спадного світового тренду. Водночас у сегменті плоского металопрокату спостерігалося найзначніше за останні пів року зниження цін на основні його види.

Загалом цінова ситуація на ключових ринках напівфабрикатів залишається неоднозначною. З одного боку, це скорочення споживання через негативний вплив ділової активності у сегменті металевих виробів, з іншого – подорожчання сировинних матеріалів, що одразу відображається зростанням у цінових трендах металевих напівфабрикатів.

Так, з середини жовтня на світовому ринку квадратної заготовки значно подорожчали пропозиції з Туреччини та країн СНД. Порівняно з кінцем вересня експортні ціни в зазначених регіонах зросли в середньому на 15-­20 USD/т і вже наприкінці жовтня становили 365-­375 USD/т, FOB порти Чорного моря, – з країн СНД, та 370-­380 USD/т, FOB основні турецькі порти, – з Туреччини.

Водночас китайські постачальники зі своїми високими пропозиціями (430­440 USD/т, FOB основні китайські порти) залишаються поза ринком через сильний внутрішній ринок, що, за прогнозами, триватиме до закінчення сезону. Різниця між пропозиціями на китайському ринку та конкурентами (Туреч­чина та ринок СНД) поступово скорочується і вже становить майже 50-­75 USD/т.

Тетяна Гуртовенко,

експертка ДП «Держзовнішінформ»