Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.03.2021

Вартість морського транспортування залізної руди може зрости

Через контейнеровоз “Ever Given”, що сів на мілину 23 березня в Суецькому каналі, прогнозується збій у поставках морським транспортом, в тому числі проблеми у постачанні і подорожчання вартості транспортування сировини – залізної руди.

 

Перевезення великотоннажним флотом типу «Capesize» залізорудної сировини в даний час коштує близько 30 тис. доларів США на добу, відповідно тижневий простій обійдеться подорожчанням вартості транспортування на більш ніж 200 тис.дол. США. Очікується, що через аварію вартість доставки і самої залізної руди зросте на початку квітня 2021. Проблеми торкнуться і експортерів з України, адже через канал іде рух вантажів у Китай, в томи числі залізорудного концентрату і окатишів, що виробляються в Україні. Так, у грудні 2020 згідно даних Державної служби статистики України у Китай було відвантажено більше 1,6 млн тонн залізорудного концентрату з України.

 

Матеріал підготовлено відділом досліджень ринків промислово-сировинних ресурсів, енергетики та інфраструктури. У відділі можливо замовити інформаційні послуги щодо ринку залізорудної сировини:

  • Щомісячні огляди ринку залізорудної сировини;
  • Цінові товарні довідки на залізорудну сировину.

 

Детальніше ознайомитись з переліком послуг відділу досліджень промислово-сировинних ресурсів та енергетики ДП “Держзовнішінформ” можна за посиланням – https://dzi.gov.ua/contacts/viddil-doslidzhen-rynkiv-promyslovo-syrovynnyh-resursiv-ta-energetyky/.