Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 22.12.2020

На порталі Дія.Цифрова освіта з’явився серіал про цифрові технології для людей з інвалідністю

21 грудня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України разом із Фондом Східна Європа презентували інклюзивний освітній серіал «Цифрові технології для людей з інвалідністю». 

Серіал налічує 10 серій, має вбудовані титри українською мовою та переклад жестовою мовою. Безкоштовно ознайомитись з освітнім серіалом можна на порталі Дія.Цифрова освіта.

Участь в освітньому серіалі взяли:
 • Уляна Пчолкіна, громадська діячка, телеведуча, лідерка ГО «Група активної реабілітації» та координаторка напрямку інклюзіі StarLightMedia
 • Дмитро Щебетюк, громадський діяч, засновник організації «Доступно.UA», автор проекту Рейтингу доступності міст України «Тостер», спортсмен, блогер, ведучий рубрики «Інклюзія» програми #@)₴?$0 від «Телебачення Торонто».
 • Віталія Ясінко, гідеса музею «Третя після опівночі», співробітниця школи-інтернат №5.
 • Олександр Гордійко, директор Навчально-інформаційного комп’ютерного центру УТОГ
 • Наталія Кравцова, перекладачка жестової мови
 • Андрій Корнієнко, експерт із жестової мови
 • Вадим Вінниченко, експерт з медіадосліджень і жестової мови
 • Дмитро Гладчук, начальник управління моніторингу дотримання прав людини МВС.
Освітній серіал охоплює теми:
 • Як вбудована функція допомагає людям із порушеннями слуху або зору.
 • Програми для озвучення друкованого тексту.
 • Месенджери та особливості їхнього використання для людей з інвалідністю.
 • Купівля найпотрібніших товарів та послуг онлайн.
 • Дистанційна освіта для людей з інвалідністю.
 • Інтернет-технології для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що згідно із соціологічним дослідженням 2019 року, 65% людей з вадами слуху зацікавлені у навчанні цифрових навичок.

“Ми зробили цей освітній серіал максимально доступним — в ньому є як вшиті субтитри, які можна зчитувати без звуку, так і переклад жестовою мовою. В цілому, тема доступності та інклюзії є також пріоритетом для Першої леді України, Олени Зеленської. Нагадаю, за ініціативи першої леді Олени Зеленської Мінцифри запускає проект Дія.Безбар’єрність” — наголосила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації.

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях зауважив необхідність подбати про те, щоб люди з інвалідністю мали достатньо навичок, знань, мотивації та розуміння IT-продуктів. Тому Фонд Східна Європа підтримав створення такого курсу, який розміщено на платформі Дія.Цифрова освіта — найкращій, напевно, платформі в країні для навчання цифрових навичок.

“У непрості часи, коли світ охопила пандемія, багато процесів, перейшли у цифровий вимір. Для людей з інвалідністю, світ новітніх технологій вже давно став першим помічником у реалізації себе та своїх потреб. На мою думку, серіал підвищить обізнаність як суспільства, так і людей з інвалідністю, про можливості, які існую вже зараз та можуть з’явитися у найближчому майбутньому, що може суттєво покращувати якість життя цих людей”, — підкреслила Уляна Пчолкіна, співведуча серіалу.

Серіал реалізовано ГО «Паросток» у межах конкурсу IT-ініціатив #HackCorona in Ukraine, який проводився Мінцифрою та Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією. Подкаст-партнер освітнього серіалу — Радіо Сковорода.

Онлайн-трансляція презентації освітнього серіалу доступна на YouTube-каналі Кабміну.

Джерело: Урядовий портал.