Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 27.02.2020

Україна збільшила експорт агропродукції до Туреччини

Найбільше Україна поставляла до Туреччини соєвих бобів, кукурудзи, пшениці та висівок.
Україна у 2019 році експортувала до Туреччини продукції сільського господарства на суму 1,4 мільярда доларів, що на 71% більше, ніж роком раніше. В переважній більшості це соєві боби, кукурудза, пшениця та висівки.

Про це повідомила прес-служба “Українського клубу аграрного бізнесу” (УКАБ), пише УНІАН.

Таким чином, Україна стала другим найбільшим постачальником агропродовольчої продукції в Туреччині та посіла 11% у структурі турецького імпорту продукції АПК, поступившись лише Росії. Основні види продукції, яку Україна постачала минулого року – соєві боби (31% в структурі загального експорту в Туреччину), кукурудза (24%), пшениця (16%) і висівки (8%). Водночас імпорт сільгосппродукції в Україну з Туреччини збільшився на 12% – до 263,7 мільйона доларів. “Торговельне сальдо становить 1,1 мільярда доларів, а це значить, що Україна є нетто-експортером продукції АПК до Туреччини”, – наголошується в повідомленні.

Основними продуктами, які Україна закуповувала в Туреччині, стали цитрусові (34% у загальній структурі), свіжі помідори (11%) і виноград (6%). “Зараз тривають переговори щодо підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною, що може позитивно вплинути на торгівлю агропродовольчою продукцією між цими країнами внаслідок скасування або зменшення мита на зазначену продукцію”, – цитує прес-служба аналітика УКАБ Андрія Мартиненка.