Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.

Шановні клієнти, з 1 грудня 2020 року, експертні висновки ДП “Держзовнішінформ” видаються лише на бланках суворої звітності.
Опубліковано 11.05.2021

ЄС ухвалив суворіші правила торгівлі товарами подвійного призначення

Європейський Союз оновив своє законодавство з експортного контролю стосовно “чутливих” товарів і технологій подвійного призначення, як-от інструменти кіберпостереження.

“Жорсткий контроль дасть нам змогу запобігати порушенням і зловживанням у сфері прав людини, не відстаючи при цьому від новітніх технологічних досягнень”, – заявив Жуан Леау, міністр фінансів Португалії, яка зараз головує в Раді ЄС.

У понеділок Рада ЄС ухвалила постанову, що оновлює систему ЄС з контролю за предметами подвійного призначення. Вона охоплює експорт, брокерські операції, технічну допомогу, транзит і передачу. Це власне товари, програмне забезпечення і технології, які можна використовувати як у цивільних, так і у військових цілях.

Нова постанова, зазначає Рада ЄС у своєму прес-релізі, посилює контроль над ширшим спектром нових технологій подвійного призначення, а також координацію між державами-членами ЄС і Єврокомісією ефективного контролю на всій території Союзу.

Вона зобов’язує виробників ставитися “з належною обачністю” до обігу таких товарів і відводить компаніям важливу роль “в усуненні ризиків для міжнародної безпеки”, що виникають у зв’язку з предметами подвійного призначення.

Після підписання Європарламентом і Радою ЄС постанову буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС, вона набуде чинності через 90 днів.

ua.interfax.com.ua