Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 28.08.2014

Попит на аміачну селітру зростає, а черги за товаром на заводах розтягнулися на місяць – ДП «Держзовнішінформ»

«Попит на аміачну селітру продовжує рости. Черги за товаром на заводах розтягнулися на місяць і більше. Єдині працюючі в даний час українські виробники нітрату амонію – Черкаський «Азот» і «Рівнеазот» нарощують обсяги виробітку, однак високий попит з боку трейдерів і агрохолдингів не дозволяє скорочуватися чергам», – повідомив Костянтин Кінжалов.

«Інтерес до товару підігрівається відсутністю альтернативи вітчизняному продукту на українському ринку в короткостроковій перспективі. Ставки антидемпінгового мита при імпорті аміачної селітри з Росії настільки високі, що російський товар не зможе конкурувати з вітчизняним. Можливість ввезення в країну продукту з Середньої Азії найближчим часом сумнівна при високих транспортних витратах і девальвації національної валюти», – прокоментував ситуацію Костянтин Кінжалов.

«З приходом осені може виникнути недолік товару на ринку, внаслідок чого можливе його подорожчання. В останній тиждень серпня у торгових компаній можна придбати продукт по 4180-4450 грн/т, СРТ станція замовника при поставках залізничним транспортом. Один з найбільших імпортерів російських азотних добрив планує ввезти в вересні велику партію вапняно-аміачної селітри. В останній тиждень серпня це нітратне добриво пропонується по 3460-3550 грн/т, СРТ станція замовника при поставках залізничним транспортом», – ділиться думкою експерт.