У перших двох декадах серпня вартість нафти на європейському ринку демонструвала змішану динаміку і коливалася в діапазоні 55 USD/бар-63 USD/бар. Підтримку вартості нафти забезпечило продовження угоди ОПЕК+ щодо скорочення видобутку нафти з попередніми квотами для всіх країн-учасниць до квітня 2020 року.
Початок серпня приніс різкий обвал цін на нафту після провалу перемовин між США та Китаєм, як наслідок прослідувала заява Дональда Трампа щодо намірів з 1 вересня поточного року ввести 10% мита на імпорт товарів з Китаю на 300 млрд USD, решта товарів на 250 млрд USD залишаться під митами у 25%. Введення цих мит, напевно, призведе до введення Китаєм аналогічних мит, що, в свою чергу, беззаперечно вплине на уповільнення світової економіки. Додатковий тиск на світовий ринок нафти створили новини з Китаю, де народний банк КНР знизив вартість юаня до 7 юанів за долар, а державним компаніям заборонили імпорт сільгосппродукції з США.
ОПЕК+ відреагували на ситуацію, що склалася, анонсувавши позапланову зустріч, що пройде 12 вересня цього року в Абу-Дабі. Саудівська Аравія вже анонсувала зниження обсягу видобутку нафти у вересні в порівнянні з серпневими показниками.
Також у другій декаді серпня світові ціни на нафту дещо підвищилися після оголошення про відтермінування введення в США 10% мит на китайські товари до грудня поточного року.
Про це повідомляє начальник відділу досліджень ринків нафтопродуктів та промислово-сировинних ресурсів ДП «Держзовнішінформ» Наталія Єна.