Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.08.2019

Ціни на нафту на світовому ринку коливаються від 55 USD/бар до 63 USD/бар

У перших двох декадах серпня вартість нафти на європейському ринку демонструвала змішану динаміку і коливалася в діапазоні 55 USD/бар-63 USD/бар. Підтримку вартості нафти забезпечило продовження угоди ОПЕК+ щодо скорочення видобутку нафти з попередніми квотами для всіх країн-учасниць до квітня 2020 року.

Початок серпня приніс різкий обвал цін на нафту після провалу перемовин між США та Китаєм, як наслідок прослідувала заява Дональда Трампа щодо намірів з 1 вересня поточного року ввести 10% мита на імпорт товарів з Китаю на 300 млрд USD, решта товарів на 250 млрд USD залишаться під митами у 25%. Введення цих мит, напевно, призведе до введення Китаєм аналогічних мит, що, в свою чергу, беззаперечно вплине на уповільнення світової економіки. Додатковий тиск на світовий ринок нафти створили новини з Китаю, де народний банк КНР знизив вартість юаня до 7 юанів за долар, а державним компаніям заборонили імпорт сільгосппродукції з США.

ОПЕК+ відреагували на ситуацію, що склалася, анонсувавши позапланову зустріч, що пройде 12 вересня цього року в Абу-Дабі. Саудівська Аравія вже анонсувала зниження обсягу видобутку нафти у вересні в порівнянні з серпневими показниками.

Також у другій декаді серпня світові ціни на нафту дещо підвищилися після оголошення про відтермінування введення в США 10% мит на китайські товари до грудня поточного року.

Про це повідомляє начальник відділу досліджень ринків нафтопродуктів та промислово-сировинних ресурсів ДП «Держзовнішінформ» Наталія Єна.